7 Everestów. W drodze na Koronę Ziemi – trailer wyprawy na Dach Świata

Korona Ziemi 1998-2013, Everest - Przełęcz Północna, 7 V 2012, fot. Ferran Latorre

Po zdobyciu Vinsona do Korony Ziemi pozostało 1000 metrów Everestu. W tym roku minie 15 lat od rozpoczęcia tego wyzwania i tej przygody.

Dlatego chciałbym wiosną wrócić na Dach Świata, zdobyć górę i Koronę. Niestety, a może na szczęście nie ma możliwości rozpoczęcia wyprawy w miejscu, gdzie ją w ostatnim roku zakończyłem… W związku z przygotowaniami do ekspedycji powstał trailer “7 Everestów. W drodze na Koronę Ziemi”. Zapraszam do obejrzenia na YouTube (http://youtu.be/n9ueCEpKGYo).

 

Te 1000 metrów spowodowało, że kolejna wyprawa na Everest jest dla mnie do pewnego stopnia nieoczekiwana…, za to wydatki na wyprawę są oczekiwane… Ostatnie dwie ekspedycje spotkały się z dobrym nagłośnieniem medialnym, co – mam nadzieję – może zainteresować potencjalnych sponsorów i mecenasów (szerzej na: Media). Stworzyłem także nową ofertę dla partnerów wyprawy (szerzej na: Partnerzy wypraw na Everest i Vinsona).

 

Jeśli kochacie góry, lubicie wspinaczy bądź choćby tego tylko wspinacza…, podoba się Wam samo wyzwanie i przygoda, ale nawet jeśli wszystko to trochę irytuje…, zapraszam na stronę www.7szczytow.pl, mój kanał na YouTube oraz profil na FB. Komentujcie, krytykujcie, lajkujcie i udostępniajcie… Jeśli macie możliwość, będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu sponsorów czy mecenasów. Doświadczenie uczy, że najcenniejsze są kontakty osobiste… Dziękuję.

 

Podziękowania dla Bartosza Kosiorka – twórcy klipu oraz Ferrana Latorre i Joe Brusa – autorów wykorzystanych w nim fotografii i filmu z wcześniejszych moich wypraw na Mount Everest i Masyw Vinsona.

Everest widziany z Nepalu, fot. dzain

Partnerzy wyprawy na Everest 2013 (strona południowa)

Partnerzy wyprawy na Masyw Vinsona 2012

Partnerzy wyprawy na Everest 2012 (strona północna)

© 7SZCZYTÓW.PL